Po co pozycjonować stronę internetową?

Co to jest pozycjonowanie?

Obecnie z Internetu korzysta około 20 milionów użytkowników. Aby Twoja strona była widoczna na górze listy wyników, musisz włożyć w nią trochę pracy. Sama się nie wybije na pierwsze miejsce na liście wyszukiwania. Dlatego bardzo ważne jest, aby pozycjonować stronę internetową. Ale co to jest tak w ogóle? Jest to działanie, dzięki któremu zwiększa się widoczność Twojej strony. Takie zabiegi najczęściej wykonywane są z działaniami SEO.

Jak sprawdzić czy Twoja strona się wysoko wyświetla w wynikach wyszukiwania?

Jeśli nie wiesz, czy Twoja strona jest wysoko, to wystarczy, abyś wpisał w wyszukiwarkę Google hasło dotyczące Twojej strony i wówczas zobaczysz wszystkie wyniki, które do tego hasła pasują. Jeśli Twoja strona nie jest widoczna na pierwszej zakładce, ani na drugiej, to masz małe szanse na pozyskanie wielu klientów z tego źródła. Bo przecież osoby, które szukają konkretnych firm, produktów czy usług nie mają zazwyczaj całego dnia na przeglądanie wielu zakładek. Ich wybór zawęża się zazwyczaj do pierwszej zakładki, a niejednokrotnie jedynie do pięciu pierwszych pozycji. Dlatego tak ważne jest, aby strona wyświetlała się na górze wyników.

Jak znaleźć się ze swoją stroną na górze wyszukiwarki?

Jeśli znasz się na programowaniu i jesteś fachowcem IT, to bez problemu poradzisz sobie ze swoją stroną. Jeśli jednak jest to dla Ciebie czarna magia, to najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się stronami internetowymi. Ale jak wybrać odpowiednią firmę? Bo przecież tego rodzaju firm jest bardzo wiele i nie wiadomo, na którą się zdecydować. Najpierw przeczytaj opinie w Internecie o danej firmie. Możesz także skorzystać z porad znajomych lub rodziny, którzy mają doświadczenie w tej dziedzinie i są zadowoleni z działań danej firmy. Firma powinna przede wszystkim posiadać duże doświadczenie.

Jej pierwszym krokiem powinien być audyt sklepu internetowego, którego zlecenie dotyczy. Dobra firma pozycjonująca to taka, która zatrudnia wielu specjalistów. Wyniki powinieneś zobaczyć już w krótkim czasie. Oczywiście wybierając taką firmę musisz liczyć się z kosztami. Jednak są to koszty nieadekwatne do tego, jakie korzyści osiągniesz. Bo przecież, jeśli będziesz wyświetlać się na samej górze, to zyskasz w krótkim czasie bardzo wielu klientów. A przecież klient oznacza przychody. Dlatego koszty, które poniesiesz na zadbanie o wyświetlanie Twojej strony na pierwszych miejscach zwrócą się w bardzo szybkim tempie. Bo przecież reklama jest dźwignią handlu.

About Leon

Z odwiecznego zamiłowania do kryminalnych zagadek postanowiłem otworzyć Agencję Detektywistyczną Focus w Poznaniu. Spełniam się jako detektyw i pomagam moim klientom.