Zawód detektyw

Każdy z nas jest inny, ma różne poglądy, różne idee, prowadzimy odmienny tryb życia. Jedni z nas są cholerykami, jeszcze inni flegmatykami. Na szczęście, bo dzięki tym różnicom jesteśmy w stanie wykonywać różne czynności.

Niektórzy są stworzeni do pracy przy biurku, jak na przykład księgowi, czy protokolanci, inni poszukują w życiu adrenaliny, świetnie sobie radząc jako kaskaderzy. Są też ludzie, którzy od dziecka pragną zostać policjantami, strażakami lub lekarzami i zdecydowanie dążą do spełnienia swojego marzenia. Są wreszcie takie osoby, które wybrały dla siebie inny zawód, a mianowicie detektyw.

Z całą pewnością jest to zajęcie, które nie jest oczywiste. Dzisiaj kojarzone głównie z pewnym specyficznym panem z kwadratową fryzurą, osobą lubiącą się pokazywać, medialną. Jednak zawód ten, tak naprawdę przeznaczony jest dla osób dociekliwych, bystrych potrafiących łączyć ze sobą pewne szczegóły, poszlaki, w pewną całość. Wymagający dyscypliny, cierpliwości, sprytu, ale również sprawności fizycznej i spostrzegawczości. Agencja Detektywistyczna Focus z Poznania zatrudnia tylko takie osoby. Tutaj nie chodzi o to, aby stać się rozpoznawalnym, wręcz przeciwnie, lepiej wtapiać się w tło, pozostać anonimowym, ponieważ tylko w ten sposób można być skutecznym i nie wzbudzać w postronnych niepotrzebnej sensacji, czy różnego rodzaju emocji. To zawód zarówno dla mężczyzn, ale także dla kobiet.

Praca detektywa to również praca przy biurku, a nie jak większość sobie wyobraża, praca w terenie i jeżdżenie po Polsce wypasionymi brykami. To nie jest film, tylko realistyczne życie, od tego w jaki sposób detektyw powiąże pewne ślady i fakty czasami zależy ludzkie życie. Chociaż zdarzają się również inne zlecenia, odnalezienie zguby, pewnej osoby, może dotarcie do różnych istotnych dla kogoś informacji o czymś lub o kimś. Zawód ten, zarówno w stosunku do kobiet, jak i mężczyzn jest bardzo wymagający, konieczne są przecież różnego rodzaju delegacje, aby pozyskać informacje.

W dzisiejszym świecie bardzo pomocny okazuje się Internet. Nie bez powodu w agencjach detektywistycznych często zatrudnieni są emerytowani policjanci. Przecież oni, zwłaszcza ci wcześniej pracujący w sekcji dochodzeniowo śledczej i kryminalnej, jak nikt inny znają podstawy zachowań i działań, które są niezbędne w tej pracy. Są wyczuleni na niektóre zachowania obcych, potrafią rozpoznać fałsz, lęk i inne reakcje.
Dlatego w pewnego rodzaju sytuacjach warto udać się do fachowców, a nie działać na własną rękę. Zawodowcy dysponują specjalistycznym sprzętem, doświadczeniem, wiedzą w jaki sposób uzyskać potrzebne informacje.

About Leon

Z odwiecznego zamiłowania do kryminalnych zagadek postanowiłem otworzyć Agencję Detektywistyczną Focus w Poznaniu. Spełniam się jako detektyw i pomagam moim klientom.